برخی اصطلاحات

BL : Business Level - سطح تجاری
هر چه شما با حساب وبمانی خود بیشتر کار کنید، از اعتبار بیشتری نزد وبمانی برخوردار خواهید بود. وبمانی این اعتبار را با BL برای هر حساب نشان می دهد. حسابهای جدید که تازه افتتاح می شوند دارای مقدار BL = 0 هستند.

Send Money - ارسال پول
برای ارسال پول از حساب خود به حساب دیگران در وبمانی از این گزینه استفاده نمایید. این کار را در نرم افزار وبمانی از منوی Menu->Send WebMoney هم میتوانید انجام دهید.

Purses - کیف های پول حساب
شما در حساب وبمانی میتوانید واحدهای پولی گوناگون ذخیره کنید. هر واحد پولی نام خاص خود رادارد. Z نشان دهنده پول شما به دلار آمریکاست. شماره حساب دلاری شما با حرف Z شروع می شود و از ۱۲ رقم تشکیل شده است که WMZ نیز آن را نام می برند. مثلاً شماره حساب دلاری Z190770163377 می باشد. ما بیشتر با حساب دلاری سروکار داریم.
WME کیف پول یورویی ( واحد پول اروپا )
WMR کیف پول روبلی ( واحد پول روسیه)
WMU کیف پول اوکراینی (Hryvnia واحد پول اوکراین)

(WMID) چیست؟
ای دی شما یا همان کلمه کاربری خودمان هست که جهت اتصال به وبمانی می باشد و کاملا با WMZ که شماره حساب دلاری شما هست متفاوت می باشد.

وضعیت امنیت حساب
نشان دهنده وضعیت امنیت حساب شما می باشد. وبمانی دارای سطوح امنیتی مختلفی می باشد. مثلاً شما می توانید ورود به حساب را به یک یا چند آدرسIP محدود کنید تا از ورود دیگران به حسابتان جلوگیری کنید.

وریفای چیست؟
کمپانی وبمانی به منظور تعیین هویت کاربران خود در سطوح مختلف، انواع پاسپورتهای الکترونیکی مختلف صادر میکند. این پاسپورتها عبارتند از:

Alias passport
این نوع از پاسپورت به هر فرد جدیدی که در وب مانی افتتاح حساب انجام دهد و wmid را دریافت کند، به صورت اتوماتیک تعلق می گیرد.

نکته: در این نوع از پاسپورت ممکن است که کاربر اطلاعات ناقص و یا غیر واقعی وارد کند.

Initial passport
یک پاسپورت initial یا Formal برتری هایی در مقایسه با alias passport دارد.

در صورتی که کاربر فرم اطلاعات شخصی خود را در فرم مربوط به VERIFY (که حاوی اطلاعات شخصی فرد از جمله شماره تلفن، ایمیل، آدرس، تاریخ تولد و… است) را پر کرده و به همراه اسناد هویتی خود مانند ترجمه شناسنامه یا پاسپورت به کمپانی وبمانی ایمیل کند، آن شخص می تواند دارای Initial پاسپورت شود.

نکته: این نوع از پاسپورت نیز از امنیت بالایی برخوردار نیست.

personal passport
این نوع از پاسپورت دارای اعتبار قابل توجهی نسبت به دیگر پاسپورت ها می باشد و دریافت آن دارای مراحلی می باشد که در زیر آورده شده است.

- شخص متقاضی به طور قانونی از طرف شرکت و نماینده وب مانی باید اقدام کند.
- کاربر باید مدرک هویتی (ترجمه شناسنامه یا پاسپورت) خود را به همراه اطلاعات شخصی مربوط به تماس (آدرس و تلفن و...) به نماینده به صورت حضوری ارائه دهد.
- این اطلاعات به صورت کامپیوتری هم باید در سایت وارد شود.
- این درخواست باید توسط یک عضو شناخته شده در نمایندگی وبمانی پیگیری شود.
- نماینده شرکت باید مدارک مربوط به متقاضی را نگهداری و به دفتر مسکو ارسال نماید.

developer passport
یکی از انواع personal passport است که هم چنین در بردارنده همه منافع personal passport هم میباشد. این پاسپورت برای کسانی صادر می شود که software را بر مبنای تکنولوژی wmtransfer می خواهند. اگر شما مایل هستید که این پاسپورت را داشته باشید باید دارای یک personal pass هم باشید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس های ارائه شده قبل از اقدام به ثبت سفارش می توانید درخواست خود را از طریق ایمیل به آدرس info@wmexchange.ir مطرح نمایید.

تلفن تماس پشتیبانی :  88244839 - 021